Pevný vzťah rodiča a dieťatka je základom každej rodiny. Preto pre všetky mamičky i oteckov ponúkame možnosť absolvovať u nás kurz baby masáže, ktorá vám k tomu môže dopomôcť.

Kurzy prebiehajú v priestoroch našej škôlky v určených termínoch.Na termíny je potrebné sa zahlásiť vopred.

                                                            

 

Termín je možné stanoviť podľa osobného dohovoru.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

Čo je baby masáž?

Masáž je jeden zo spôsobov, ako vyjadriť svoju lásku a starostlivosť Vášmu dieťatku. Upokojuje dieťa a pomáha mu lepšie zaspať. Mnoho  rodičov tento spôsob považuje za relaxačný aj pre nich samotných.

Pri baby masáži ide o jemné, rytmické hladkanie telíčka Vášho bábätka Vašimi rukami.  Jemné pohladenia stimulujú produkciu oxytocínu vo Vás, Vášho dieťatka a dokonca i partnera ak vás pri masáži pozoruje. Oxytocín je hormón, ktorý vo Vás vyvoláva nežné, milujúce pocity, keď držíte svoje dieťa vo svojej blízkosti alebo keď ho dojčíte.

Predtým ako deti začnú rozprávať alebo dokonca  reagovať na zvuky či znaky, komunikujú so svetom okolo nich pomocou dotykov. Sila dotyku upokojiť a liečiť je inštinktívna. Ak dieťa napríklad plače, zvykneme ho pritúliť alebo dotýkať sa ho. Masírovanie dieťatka je rozšírením tohto prírodného impulzu.

 

                   

 

Aké sú výhody baby masáže?

Existuje mnoho spôsobov kedy baby masáž môže priniesť úžitok nielen Vášmu dieťatku, ale aj Vám a Vášmu partnerovi. Je zvlášť vhodná pre predčasne narodené deti, pomáha im rásť a prospievať. Avšak masáž  je vhodná aj pre deti narodené v termíne. V skutočnosti je vhodná pre všetky malé deti.

Baby masáž pomôže Vášmu dieťatku:

- cítiť sa bezpečne

- cítiť sa viac milovaný, ocenený a rešpektovaný

- znížiť hladinu relaxácie a zabezpečiť dlhší spánok

- rozvíjať uvedomenie si vlastného tela a koordináciu

- pri nepohodlí z prerezávania zúbkov, oslobodenie od vetrov, koliky či zápchy

 

Baby masáž pomôže Vám:

- upevniť si vzťah s Vašim dieťatkom

- zvýšiť dôveru vo svoje schopnosti starať sa o Vaše dieťa a vychovávať ho

- poskytnúť príjemnú možnosť ako tráviť individuálne čas s Vaším dieťaťom

- pri učení celoživotnej rodičovskej zručnosti

- získať hlbšie porozumenie správania Vášho dieťatka, jeho plač a reč tela

- pociťovanie relaxačných účinkov vykonávaním masáže

 

Existuje teória, že dotyky a kontakt koža na kožu pomáhajú stimulovať vývoj mozgu vášho dieťaťa. Môžete zistiť, že masírovanie dieťatka zlepšuje Vašu náladu a pomáha Vám cítiť sa lepšie vo svojej roli rodiča. Čas, ktorý si vyčleníte na masáž bude Vašim špeciálnych časom pre Vás oboch, pre rodiča i dieťa. 

Popri masírovaniu Vášho dieťatka spontánne dochádza k tomu, že na dieťa rozprávate a vytvárate očný kontakt. Toto je jeden z dôvodov prečo masáž môže pomôcť mamičkám s popôrodnou depresiou.

Baby masáž môže byť skvelou príležitosťou i pre oteckov. Niektorým oteckom môže chýbať priama starostlivosť o dieťa, alebo sa môžu cítiť ochudobnený o kontakt s dieťaťom, najmä ak sú pracovne vyťažení a ich dieťa je dojčené. Pravidelná masáž s oteckom sa môže stať rutinou, napríklad v čase pred spánkom a to im pomôže sa navzájom zblížiť.

 

                                                                               

 

Aktuality